20/02/2018 tarihinde İlçemizde yapılan İlçe Halk ve Muhtar Toplantısı, İlçemiz Kaymakamı Sayın Akın ZOR'un başkanlığında İl Defterdarı Tahir BAYINDIR, İl Sağlık Müdürü Dr. Sercan ÖZAYDIN, Gençlik Spor İl Müdürü Şefik KARA, İŞKUR İl Müdürü Özdemir AKTAŞ, DSİ İl Müdürü Şahin ATİK, Afet ve Acil Durum İl Müdürü Cem ERDOĞAN, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdür Yardımcısı Abdulkadir AKKAN, İl Müftüsü V. Zafer GÜNEŞ, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Mehmet Akif BİLDİRİCİ, Fırat Kalkınma Ajansı Tunceli Birim Başkanı Murat ORTAK, Fırat Elektrik Dağıtım A.Ş Müdürü Vedat ŞEKER, Türk Telekom İl Müdürlüğünden Özgür BULUT, İl Özel İdare Müdürlüğü Yol Ulaşım Şubesinden Hüseyin ATEŞ, İçme Suları Şubesinden Kemal CİHANGİR, Sulama Suyu Şubesinden Mukadder KÜÇÜKDAĞ, AKP İlçe Başkanı Eyüp GÖK, İl Encümenleri, İlçe Belediye Başkanı,  İlçe Emniyet Amiri Vekili, İlçe Jandarma Komutanı, İlçe Kamu Kurum Amirleri, mahalle ve köy muhtarları, ilçe esnafları ve vatandaşların katılımı ile gerçekleşti.
 
      Toplantıda ilçemiz merkez ve köylerinde kış mevsiminden dolayı yaşanan elektrik ve telefon kesintileri, ile Aile Hekmiliği ve Toplum Sağlığı evde sağlık hizmetleri, bakım hizmetleri, İlçedeki hayvancılık ve tarım alanlarındaki çalışmaları, vatandaşların istihdamları için iş ve sosyal yardım talepleri ile ilgili konular görüşüldü.
    
       Toplantıda ilçemizdeki vatandaşların ve köy muhtarlarının yol, içme suyu, sağlık ve altyapı gibi genel sorunları, istek, şikayet ve önerileri dinlendi.   Dile getirilen sorunlar ilgili kurumlarca tek tek not alınarak çözüm bulunması noktasında derhal çalışmaların başlatılması talimatı verildi.
        
        Sorunların ilgili kurumlara yazılı ve sözlü olarak iletilerek imkanlar ölçüsünde en kısa sürede sonuçlandırılacağını kaydeden Kaymakamımız Akın ZOR muhtarlara ve vatandaşlara katılımlarından dolayı teşekkürlerini ifade etti.