18 Mart Çanakkele Zaferi ve Şehitleri Anma Günü 104. Yıldönümü dolayısıyla İlçemizde tören ve anma programı düzenlendi. Tören, Kaymakamlık ve Belediye Başkanlığı çelenklerinin Atatürk Anıtı’na sunulması, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Çelenk koyma merasiminin ardından,  programa Halk Eğitim Merkezinde devam edildi.
 
Nazımiye Halk Eğitim Merkezi Konferans Salonundaki programa; Kaymakamımız Sayın Can Kazım KURUCA ve Eşleri Sayın Eda KURUCA Hanımefendi, İlçemiz Cumhuriyet Başsavcısı Sayın Gamze ÇİZMECİ, İlçe Belediye Başkanı Sayın Cafer KIRMIZIÇİÇEK, İlçemiz Cumhuriyet Savcısı Sayın Erol KAYMA, İlçemiz Hakimi Sayın Seçkin ÇİZMECİ, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Sayın Adem KAYA, İlçe Emniyet Amir V. Sayın Ferit ÖGE, İlçe Emniyet Amirliğinden Komiser Yardımcısı Sayın Özgen MIDIK, İlçe Jandarma Komutanlığından Yüzbaşı Sayın Onur YAKAN, kamu kurum amirleri ve vatandaşlarımız katıldı.
 
İlçe Jandarma Komutanlığından Yüzbaşı Sayın Onur YAKAN’ın günün anlam ve önemine dair konuşmalarının ardından İlçemiz Kurtuluş İlköğretim Okulu, Nazımiye Ortaokulu, Nazımiye Anaokulu ve Şehit Mehmet Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından Çanakkale Zaferi’ni konu alan şiir, oratoryo ve slayt gösterileri izleyicilerle paylaşıldı.