31Mart 2019 Pazar günü yapılacak olan  Mahalli İdareler Seçimleri ile ilgili olarak, İlçemiz Kaymakamı Sayın Can Kazım KURUCA başkanlığında "İlçe Seçim Güvenliği Toplantısı" yapıldı. 
     28/01/2019 Pazartesi Günü saat 10:00'da Kaymakamlık toplantı salonunda Kaymakam KURUCA’nın başkanlığında gerçekleşen toplantıya; Nazımiye Cumhuriyet Başsavcısı Gamze ÇİZMECİ, İlçe Seçim Kurulu Başkanı Hakim Seçkin ÇİZMECİ, İlçe Belediye Başkanı Cafer KIRMIZIÇİÇEK, İlçe Emniyet Amir V. Oktay KUTLUBAY, Nazımiye İlçe Jandarma Komutan V. Yüzbaşı Onur YAKAN,  AK Parti İlçe Başkanı Eyüp GÖK, CHP İlçe Başkanı Haydar YUSUFHANOĞLU ve HDP İlçe Başkanı Hüseyin SALTIK ve İlçe FEDAŞ İşletme Şefi Okan EROĞLU katıldı.
        Toplantıda seçimlerin güvenli ve huzurlu bir ortamda geçmesi için seçim sürecinde alınması gereken güvenlik tedbirlerine ilişkin konular görüşülmüş olup İlçe Emniyet Amirliği tarafından hazırlanan slayt sunumu eşliğinde seçim güvenliği ve genel güvenlik konuları tüm detaylarıyla istişare edildi.
          Sayın Kaymakamımız Can Kazım KURUCA 31 Mart 2019 seçimlerinin Ülkemize, İlimize ve İlçemize hayırlı olmasını dileyerek seçimlerin huzur ve güven ortamında geçmesini temenni etti.