İlçemizde Vatandaşla Buluşma Toplantısı Yapıldı.
 
İçişleri Bakanlığımızın talimatları gereğince her ay düzenli olarak yapılması gereken “VATANDAŞLA BULUŞMA TOPLANTISI” nın ilki İlçe Halk Eğitim Konferans Salonunda yapıldı. 
“Vatandaşlarımızın kamu hizmetlerinden  en hızlı ve etkin bir şekilde yararlanmaları, müracaatlarını beklemeden, talep ve isteklerini doğrudan Mülki idari amirle  temas kurmak suretiyle iletebilmeleri amacıyla; ‘Vatandaşla Buluşma Toplantısı’ düzenlenecektir. Kaymakamlığımızca her ay düzenli olarak yapılması planlanan ve ilki 05.12.2016 tarihinde saat 10:00’da İlçemiz Halk Eğitim Konferans Salonunda gerçekleştirilen vatandaşla buluşma toplantısı;
Kaymakam                                                                          : Akın ZOR’un başkanlığında;
İlçe Jandarma Komutanı                                                   : Zafer KOCAEL
İlçe Emniyet Amiri                                                              : Musa SEVİL
İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü                             : Orhan KAYA
Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğünden Şube Müdürü    : Cihan SARIBIYIK
İl Özel İdaresi Gen. Sek. Yol ve Ulaşım Hiz.
Müdürlüğünden Şube Müdürü                                         : İrfan ALAN
İçme Suları Şube Müdürü                                                  : Metin ŞİMŞEK
Tarımsal Sulama Suyu Şube Müdürü                              : Ayhan YILMAZ
Karayolları Şefliğinden                                                      : Metin GÜNGÖR
İl Telekom Müdürlüğünden                                              : Özgür BULUT
Fırat Aksa İl Müdürlüğünden                                           : Sevim ATEŞ
Tekniker                                                                              : Zeynel MAKAL
Teknik Eleman                                                                    : Engin NAROĞLU
 
Kamu Kurum Amirleri, Mahalle ve Köy Muhtarları ile Vatandaşlar katıldı.
 
Vatandaşla Buluşma Toplantısında Görüşülen Konular     :
* İlçemiz Kaymakamı Sayın Akın ZOR; İçişleri Bakanlığı ve Tunceli Valiliğimizin yazılı talimatları gereğince; doğrudan vatandaşlarımızın istek, şikayet ve önerilerini dile getirebilmeleri amacıyla her ay  “Vatandaşla Buluşma Toplantısı” düzenleneceğini, toplantıda görüşülen konularla ilgili neler yapılması gerekiyorsa yapılacağını belirterek, ilk toplantının bu gün yapıldığını, bir sonraki toplantının Ocak ayının ilk haftası Nazımiye İlçe Halk Eğitim Konferans Salonunda yapılacağını ve bu toplantılara herkesin ve her kesimin katılabileceğini ifade etti. 
* İlçe Kaymakamının başkanlık ettiği vatandaşla buluşma toplantısında; genellikle ilçede yapılan çalışmalar ve bazı genel konular dile getirildi ve bilgi alışverişinde bulunuldu.
* İlçemizde kış aylarında karşılaşılan en önemli sorunlardan biri olan aşırı kar yağışından dolayı yolların zaman zaman kapandığını, bu nedenle öğrenci taşımacılığında büyük zorluklar yaşandığı belirtilmiştir.
* Vatandaşlarımızın ve öğrencilerimizin yolda kalmaması için gerekli önlemlerin alınması, karla kapanan yolların hızlı ve koordineli bir şekilde açılması için İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği ile Karayolları İl Müdürlüğü arasında görüşmeler neticesinde  protokol yapılacağı kararına varıldı.
* 112 Acil Çağrı Merkezi Ambulans sorumlusu Habip TEKİN toplantıda özellikle çok acil olmayan durumlarda Ambulans talebinde bulunulmaması, aynı anda acil olan hastalara gidilemediği ve acil hastaların zor durumda kaldığını bu durumlarla sıkla  karşılaşıldığı belirtilmiştir.
* İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünden halk toplantımıza katılan; İl Müdürü Orhan KAYA İlçemizdeki çiftçilerimize TARSİM ve Kırsal Kalkınma Destekleri hakkında bilgi vererek Çiftçi Kayıt Sisteminin başvurularını 31 Aralık 2016 tarihinde son bulacağını hatırlatmıştır.
* İlçemizde Genç Çiftçi Projesi kapsamında 30.000 TL hibeden 10 çiftçimiz yararlanmıştır. (4 çiftçimiz 40 arılı kovan, 6 çiftçimiz ise 6 adet büyükbaş hayvan). Bu projeninde 2017 yılına kadar devam edeceğini belirtmişlerdir.
* İlçemizde doğal afet kapsamında iki çiftçimizin borcu ertelendiği ve borç ertelenme başvurularınında 2016 Aralık ayına kadar devam ettiğini belirtmiştir.
* Ayrıca İlçemizde 6 çiftçimize yem bitkisi tohumu % 50 hibe ile tahsis edildiği, ahır ve erkek materyal alımı için % 80’ne kadar hibe desteklerinin devam ettiği belirterek çiftçilerimizi bilgilendirilmiştir.
* Köy muhtarlarının ve vatandaşların sorunlarını ve taleplerini dinleyen İlçe Kaymakamız Sayın Akın ZOR sorunların çözümü noktasında ilgili tüm kurumların gereken hassasiyeti gösterdiğini ve koordineli bir şekilde çalışmaların devam edeceğini ifade ettiler.