İçişleri Bakan Yardımcısı Sayın Mehmet ERSOY, İlçemiz kırsalında 26 Ekim 2018 Tarihinde PKK'lı teröristlere yönelik yürütülen operasyon sırasında kötü hava koşulları nedeniyle iki kahraman jandarma personelimizin şehit olduğu bölgeye gelerek incelemelerde bulundu. 
 
        Bakan Yardımcısı Sayın Mehmet ERSOY, ilk olarak beraberinde Valimiz/Belediye Başkan V. Sayın Tuncay SONEL, Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Sayın Arif ÇETİN, Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Sayın Vedat ÇOLAK ile iki kahraman jandarma personelimizin şehit olduğu, İlçemiz Sarıyayla Köyü Sarıbudak Mezrası kırsalındaki 2300 rakımlı dağlık alana giderek incelemelerde bulundu. 
 
        Bakan Yardımcısı Sayın Mehmet ERSOY, havadan yaptığı olay yeri incelemelerinin ardından daha önce görev yaptığı İlçemize gelerek, beraberinde Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Sayın Arif ÇETİN, 8. Kolordu Komutanı Sayın Osman ERBAŞ, Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Sayın Vedat ÇOLAK ile İlçemiz Kaymakamı Sayın Can Kazım KURUCA’yı ziyaret etti. Kaymakamlık şeref defterini imzalayan Bakan Yardımcısı Mehmet ERSOY, Kaymakamlık Makamındaki görüşmede İlçemizde yürütülen çalışmalar ile ilgili bilgi aldıktan sonra terör ile mücadelenin kararlılıkla ve en son terörist etkisiz hale getirilinceye kadar devam edeceğini vurguladı.
        Bakan Yardımcısı Sayın Mehmet ERSOY ziyaretinin ardından beraberindeki heyetle birlikte Tunceli’ye hareket etti.